Tento dotační program je primárně určen na výstavbu, rozvoj a rekonstrukci školicích center nebo školicích místností. Tyto školicí prostory by měly sloužit především zaměstnancům konkrétních oborů, kteří by zde měli nabírat nové zkušenosti a znalosti.
Cílem dotačního programuje zkvalitnění zázemí pro vzdělávání a zvýšení konkurenceschopnosti podnikatelských subjektů v určitých sektorech.
Zároveň má tato podpora zvýšit zaměstnatelnost jednotlivců v souladu s potřebami, které vyplývají ze zavedení nových technologií, inovací a výrobních procesů. Dotační program je financován z prostředků OPPIK.
Náš tip: Zpracujeme žádost o dotaci na podporu rozvoje školicího střediska třeba právě pro vaše zaměstnance! Od úspěchu vás dělí jediný klik!
Minimálně lze čerpat dotaci ve výši půl milionu Kč a maximálně 5 milionu Kč. Přesná částka je odvozena od tzv. Regionální mapy daňově uznatelných nákladů.
O tento druh podpory mohou žádat pouze malé a střední podniky, které působí v následujících oborech:
O finanční podporu nebo grant z programu Školicí střediska mohou dále žádat nejrůznější podnikatelská seskupení, nestátní neziskové organizace, územně samosprávné celky nebo vzdělávací instituce nespadající pod systém formálního vzdělávání.
O dotaci můžete zažádat v souvislosti s pokrytím nákladů na pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku, koupi nebo rekonstrukci nemovitosti, výstavbu objektů nebo zpracování projektové dokumentace.
Finance vám mohou být poskytnuty také na zařízení konkrétního školicího střediska, školní pomůcky nebo různorodé školicí programy a software.
Abyste dosáhli na podporu z EU, musí být daný projekt realizován na území ČR (vyjma hlavního města Prahy). Podnik žádající o dotaci musí prokázat 2 uzavřená po sobě jdoucí zdaňovací období.
Jak již bylo výše zmíněno, školicí střediska by měla primárně sloužit ke vzdělávání zaměstnanců firem z konkrétních odvětví (zpracovatelský průmysl, IT technologie, stavebnictví apod.)
Další omezení platí pro výdaje, které chcete prostředky z EU financovat. Ty lze uplatnit nejdříve v den přijatelnosti projektu.
Dlouhodobý hmotný majetek – aktiva podniku dlouhodobějšího charakteru – nejčastěji se jedná o pozemky, stavby, nebytové prostory apod.
Dlouhodobý nehmotný majetek – majetek nehmotného charakteru - nejčastěji se jedná o software, licence, patenty, know-how, autorská práva apod.
Formální vzdělávání – takové vzdělání, které probíhá v institucích, jejichž výukový program je přesně zakotven v jednotlivých zákonech. Formální vzdělávání je určeno celé populaci (základní vzdělání) nebo určitým skupinám (SŠ a VŠ vzdělání)
OPPIK – Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost