Dotační program Poradenství

Dobrá rada je mnohdy k nezaplacení. Tímto pravidlem se však (bohužel) řídí řada expertů a poradců z nejrůznějších oblastí. Zvláště pro malé nebo střední firmy může taková konzultace nebo expertní studie, směřující k inovaci produktu nebo technologie firmy, představovat poměrně vysoký náklad.

Dotační program Poradenství proto těmto subjektům umožňuje čerpat dotace na služby poradců a expertů vedoucí ke zkvalitnění jejich podnikatelské činnosti.

Tato poradenská činnost by měla primárně vést k navržení nové podnikové inovace a s tím související zvýšení konkurenceschopnosti podniku.

Dotační program Poradenství je financován z prostPORADENSTVIředků OPPI.

Náš tip: Chcete mít jistotu, že vaše žádost o dotaci z programu Poradenství bude schválena? Poradíme vám, jak na to!

 

V jaké výši je možno získat grant/dotaci?

Dotaci na poradenské služby a další související činnosti lze čerpat v rozmezí od 50, do 100% výdajů konkrétního projektu. Minimální výše finanční podpory činí 0,1 milion Kč.

 

Kdo mohou být žadatelé o grant nebo dotaci z Evropské unie?

Finanční grant nebo dotaci z programu Poradenství mohou žádat malé a střední podniky, které mají sídlo společnosti mimo naše hlavní město Praha.

 

Na co vám může být dotace poskytnuta?

Jak již bylo výše zmíněno, tímto dotačním programem lze financovat především činnost nejrůznějších poradců a expertů, která pro daný podnik PORADENSTVI 2nepředstavuje pravidelný výdaj.

Financovat lze poradenství zejména v těchto oblastech:

Dále lze prostředky z EU použít k nákupu specializovaného software, patentů a licencí. Financovat však lze také náklady na vzdělávání a školení zaměstnanců.

 

I zde existují jistá specifika a omezení…

Projekt, který má být financován z prostředků EU musí být realizován na území ČR (vyjma hlavního města Prahy).

 

Slovník pojmů:

Malé podniky – firmy od 10 do 49 zaměstnanců

OPPIK – Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Sídlo firmy, společnosti – adresa zapsaná v obchodním rejstříku, na které podnikatel vykonává řízení firmy. Takové sídlo dále slouží pro styk se státní správou a doručování korespondence

Střední podniky – firmy od 50 do 249 zaměstnanců

 

Garance expertních služeb:

 

 
 
Jméno / příjmení: E-mail: Telefon:
Název firmy: IČ: Město:
Váš dotaz:    
   
 
 

2021
29/03

Nové programové období 2021-2027 a jeho výzvy V roce 2021 začalo nové dotační období s programem, který má název OP TAK, ten poběží v letech 2021-2027. Výzvy v tomto programu budou vyhlášeny koncem letošního roku. Mezitím dobíhají výzvy z OP PIK. Jejich aktuální seznam naleznete

 

2020
12/03

Seznam plánovaných výzev na rok 2020 Dotace na rok 2020 jsou zaměřeny především na inovace, vývoj a digitalizaci firem. Začínající podnikatelé si ovšem mohou z dotací pořídit také výrobní technologie. Více zde

 

2019
22/10

Dotace na výzkum a vývoj Jste podnikem, který přichází s novými nápady a uvádí do výroby a následně na trh inovované výrobky, technologie nebo služby či uvažuje o zlepšení organizačních nebo marketingových firemních procesů? Rozhodli jste se zavést či rozšířit vlastní výzkumné a vývojové...

 

2018
08/10

Příjem žádosti pro výzvu Inovace a Potenciál Rozhodli jste se zavést či rozšířit vlastní výzkumné a vývojové kapacity a patřit tak do skupiny podnikatelských subjektů, které provádějí vlastní výzkum a vývoj? Pokud ano, je pro Vás určen program Potenciál. Jste-li podnikem, který přichází s novými nápady a uvádí...

 
 
  • Rychlé vyřízení podkladů k dotaci
  • Garance administrativní správnosti
  • Vysoká úspěšnost podaných žádostí
  • Kompletní dotační management
 
"Byli jsme spokojeni s velice vstřícným přístupem, kolektivu Vaší firmy. Velice rádi bychom do budoucna dále s Vámi spolupracovali." Josef Janyška / JANYŠKOVÁ s.r.o.
 
 
Zadejte email a získejte tipy a triky:
 
 
Stodolní 835/17
Moravská Ostrava, Česká Republika

+420 725 534 680
info@dotace-kvalitne.cz
2016 | BUSINESS INNOVATION